
Ontvangst 14:30 | Aanvang 15:00 | Einde 19:00 (voor en na de file)
Auditorium Achmea, Handelsweg 2, Zeist | € 95 ex. btw.
Programma
Opening
Ontpoppen – Een beeldverhaal
De jonge apotheker Michèl van de Beek wilde weer het vak uitoefenen waarvoor hij was opgeleid: mensen helpen door zijn kennis over medicijnen in te brengen. Hij miste het directe contact, was het denken in systemen en het schuiven van papier meer dan zat. Zijn tijd ging op aan vergaderen, procedures ontwerpen, zich schikken, zich nog eens schikken, denken. Hij verloor zijn energie aan het controleren van zichzelf, aan het beheersen van zijn emoties om in de organisatie te blijven passen.
Michèl opende een apotheek in Cothen: 2500 inwoners. Hij schafte een systeem aan met een automaat, werd zelfstandige zonder personeel. Als je vragen of problemen hebt, leg je hem die voor. Hij is er, luistert, denkt mee, helpt direct. Iedereen is enthousiast. En Michèl? “Ik ben blij.” Hij is opnieuw begonnen. Hij koos ervoor te doen wat voor hem betekenis heeft.
The Origin of Organising
Systeem- en contextgedreven werken en organiseren. Wat is dat precies?
Leonie van Dinten, Bascole

Opnieuw beginnen door contextgedreven te gaan werken. Kan dat?
Henk Schuler, Teamchef Politie Twente
Contextgedreven organiseren geeft power en een goed gevoel
Ervaringen bij Zorggroep Oude en Nieuwe Land.
Hélène Zwaneveld, Directiesecretaris
Een nieuwe contextgedreven ADHD-kliniek.
Chantal Minnaert, The BusyPeople, geeft een kijkje in groeistuipen
In veel organisaties zijn er activiteiten die systeemgedreven én activiteiten die contextgedreven moeten worden georganiseerd. Dat is lastiger dan alleen systeem- of contextgedreven. Wat komt daarbij kijken?
Ervaringen met context- en systeemgedreven organiseren in de gemeente Purmerend.
Berent Daan, wethouder Purmerend
Organisaties als ziekmakende en stimulerende omgevingen
Hoe herken je vanuit de omgeving dat een organisatie is verouderd? Is er een wissel?
Henk Vlessert, Corporate Strategist Achmea
Als toezichthouders, overheden of dienstverleners dominant intern georiënteerd zijn, zullen ze verliefd worden op elk arrangement, systeem en protocol dat anderen dwingt te doen wat zij willen. Discussie is onmogelijk, zoeken naar de beste oplossing tijdverlies. Ze doen uitspraken om spanning met de omgeving te verminderen, maar handelen niet naar wat ze zeggen. Klanten worden niet bediend maar gebruikt. Je ervaart de organisatie als een virtual reality. Angst sluipt binnen.
Is jouw organisatie op het pad een virtual reality te worden?
Ton Roodink, docent Erasmus Universiteit en Sezen Academy
Transformeren
Herkennen van betekenis bij organiseren.
Imelda Schouten, Stichting Sezen
Werken aan jezelf.
Albert Scheer, Sezen Academy
Rutger’s uitnodiging
Een explosie van dynamiek: samen spelen ‘in the Crowd’

Nog even wat napraten, eten en drinken vanaf 18:30 uur
Heeft u vragen bel of mail Petra Karsenbarg:
T: 0343 59 58 02
E: pkarsenbarg@sezen.nl







De Proeverij
Ongeduld
Hoe we dommer en armer worden
Geprostitueerde wetenschap
Laat de maatschappelijk geëngageerde bankier opstaan
Herkennen van de armoe en luxe waarin we leven



Zet moderne media in als middel bij contextgedreven werken. Bijvoorbeeld beeldmateriaal en sociale media helpen om continue in verbinding te staan met de context, met elkaar. Studio Lokaal helpt mensen en organisaties een rol te spelen in de lokale samenleving.






Pingback: Congres Metamorfosen in Organiseren | Bascole